Vivus.js (1.0.3) - en to pt translation catalogue (49 entries)

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: Pages
pt: Páginas

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Administration
pt: Administração

en: Overview
pt: Visão geral

en: File
pt: Arquivo

en: Advanced options
pt: Configurações avançadas

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Note:
pt: Nota:

en: Label
pt: Rótulo

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Save
pt: Salvar

en: True
pt: Verdadeiro

en: False
pt: Falso

en: Default
pt: Padrão

en: Update
pt: Atualizar

en: Updated
pt: Atualizado

en: Options
pt: Opções

en: Filter
pt: Filtrar

en: Start
pt: Iniciar

en: Loop
pt: Laço

en: Not installed
pt: Não instalado

en: Duration
pt: Duração

en: Switch
pt: Trocar

en: Delay
pt: Atraso

en: Selector
pt: Seletor

en: Installed
pt: Instalado

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: Default options
pt: Opções padrão

en: Usage
pt: Uso

en: Or
pt: Ou

en: About
pt: Sobre

en: Uses
pt: Usos

en: Add more
pt: Adicionar mais

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: Erase
pt: Apagar

en: All pages except those listed
pt: Todas as páginas, exceto as listadas

en: Only the listed pages
pt: Apenas nas páginas listadas

en: Save and go to list
pt: Salvar e ir para lista
