Vivus.js (1.0.1) - en to ro translation catalogue (42 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Pages
ro: Pagini

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Administration
ro: Administrare

en: File
ro: Fișier

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Weight
ro: Greutate

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: Updated
ro: Actualizat

en: Options
ro: Opțiuni

en: Filter
ro: Filtru

en: Loop
ro: Buclă

en: Not installed
ro: Nu este instalat.

en: Duration
ro: Durată

en: Switch
ro: Comută

en: Installed
ro: Instalat

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: Default options
ro: Opțiuni implicite

en: Usage
ro: Utilizare

en: Or
ro: Sau

en: About
ro: Despre

en: Uses
ro: Folosește

en: Add more
ro: Adaugă mai mult

en: - Any -
ro: - Oricare -

en: All pages except those listed
ro: Pe toate paginile cu excepţia celor listate

en: Only the listed pages
ro: Numai în paginile listate
