Vivus.js (1.0.3) - en to tr translation catalogue (51 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Administration
tr: Yönetim

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: File
tr: Dosya

en: Advanced options
tr: Gelişmiş seçenekler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: True
tr: Doğru

en: False
tr: Yanlış

en: Default
tr: Varsayılan

en: Update
tr: Güncelle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Options
tr: Seçenekler

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Linear
tr: Doğrusal

en: Start
tr: Başlangıç

en: Loop
tr: Döngü

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Additional options
tr: Ek seçenekler

en: Duration
tr: Süre

en: Switch
tr: Değiştir

en: Delay
tr: Gecikme

en: Selector
tr: Seçici

en: Installed
tr: Kurulu

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Default options
tr: Öntanımlı seçenekler

en: Global
tr: Genel

en: Usage
tr: Kullanım

en: Local
tr: Yerel

en: Or
tr: Veya

en: About
tr: Hakkında

en: Uses
tr: Kullanım

en: Add more
tr: Ekle

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: All pages except those listed
tr: Listelenenlerin haricindeki tüm sayfalar

en: Only the listed pages
tr: Sadece listelenen sayfalar
