Visual Layout Suite (VLSuite) (2.3.0) - en to sv translation catalogue (82 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Item
sv: Artikel

en: Remove
sv: Ta bort

en: More
sv: Mer

en: File
sv: Fil

en: Date
sv: Datum

en: Reset
sv: Återställ

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Center
sv: Centrerad

en: Field
sv: Fält

en: Default
sv: Förvald

en: Top
sv: Överst

en: Small
sv: Liten

en: Large
sv: Stor

en: Icon
sv: Ikon

en: Section
sv: Sektion

en: Options
sv: Alternativ

en: All
sv: Alla

en: Active
sv: Aktiv

en: Bottom
sv: Längst ned

en: Inline
sv: Löpande

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Warning
sv: Varning

en: Advanced
sv: Utökad

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Medium
sv: Mellan

en: Desc
sv: Fallande

en: Start
sv: Från

en: End
sv: Till

en: Background color
sv: Bakgrundsfärg

en: Text color
sv: Textfärg

en: Navigation
sv: Navigering

en: Appearance
sv: Utseende

en: Class
sv: Klass

en: String
sv: Sträng

en: Button
sv: Knapp

en: Rows
sv: Rader

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Attachments
sv: Bilagor

en: First
sv: Första

en: Second
sv: Sekund

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Info
sv: Information

en: White
sv: Vit

en: Duplicate
sv: Dubblett

en: New
sv: Ny

en: Top left
sv: Längst upp till vänster

en: Webform
sv: Webbformulär

en: Apply
sv: Applicera

en: Transparent
sv: Genomskinlig

en: Auto
sv: Automatiskt

en: Values
sv: Värden

en: Identifier
sv: Identifierare

en: Layout settings
sv: Inställningar för layout

en: Paragraph
sv: Paragraf

en: Translate
sv: Översätt

en: Ratio
sv: Förhållande

en: Button size
sv: Storlek på knapp

en: Light
sv: Ljust

en: Primary
sv: Primär

en: Secondary
sv: Sekundär

en: Live preview
sv: Direkt förhandsgranskning

en: - All -
sv: - Alla -

en: Pagination
sv: Paginering

en: Top center
sv: Längst upp i mitten

en: Badge
sv: Emblem

en: View mode
sv: Visningsläge

en: Dark
sv: Mörkt

en: Auto resize
sv: Ändra storlek automatiskt

en: Asc
sv: Stigande

en: Paragraphs
sv: Paragrafer

en: Modal width
sv: Modalbredd

en: Modal height
sv: Modalhöjd

en: Items per block
sv: Poster per block

en: View block
sv: Visa block

en: Recent content.
sv: Nytt innehåll.

en: Remote video
sv: Extern video
