Visual Layout Suite (VLSuite) (2.3.2) - en to ug translation catalogue (38 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Item
ug: تۈرلەر

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: File
ug: ھۆججەت

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: - None -
ug: يوق

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Image
ug: سۈرەت

en: Center
ug: ئوتتۇرىغا توغرىلاش

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Top
ug: ئۈستى

en: Text
ug: تېكىست

en: Options
ug: تاللاشلار

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Bottom
ug: ئاستى

en: Inline
ug: ئىچىدە

en: Promoted to front page
ug: باش بەتتە كۆرسىتىش

en: Success
ug: مۇۋەپپەقىيەتلىك

en: Advanced
ug: تەپسىلىي

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

en: Media
ug: مېدىيا

en: Border
ug: چۆرىسى

en: Loop
ug: دەۋرىي

en: Text color
ug: تېكىست رەڭگى

en: Navigation
ug: يول باشلاش

en: Appearance
ug: بەت يۈزى

en: First
ug: بىرىنچى

en: Basics
ug: ئاساسلىق بىلىملەر

en: Left
ug: سولغا توغرىلاش

en: Right
ug: ئوڭغا توغرىلاش

en: White
ug: ئاق

en: Top left
ug: سول تەرەپ ئۈستى

en: Paragraph
ug: پاراگراف

en: Translate
ug: تەرجىمە قىلىش

en: - All -
ug: ھەممىسى

en: Circle
ug: چەمبەر
