Voicely Conversational AI search (1.0.1) - en to id translation catalogue (46 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Username
id: Nama pengguna

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Language
id: Bahasa

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Download
id: Unduh

en: Version
id: Versi

en: Search
id: Pencarian

en: Scheme
id: Skema

en: Password
id: Sandi

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Refresh
id: Segarkan

en: Theme
id: Tema

en: User
id: Pengguna

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Custom
id: Tersuai

en: Location
id: Lokasi

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Send
id: Kirim

en: Start
id: Mulai

en: End
id: Teakhir

en: now
id: sekarang

en: Background color
id: Warna latar belakang

en: Text color
id: Warna teks

en: Provider
id: Penyedia

en: Default language
id: Bahasa bawaan

en: API key
id: Kunci API

en: Sources
id: Sumber

en: Clear
id: Bersihkan

en: Features
id: Fitur

en: Translation
id: Terjemahan

en: Search Index
id: Indeks Pencarian

en: Services
id: Layanan

en: Send message
id: Kirim pesan

en: About
id: Tentang

en: UI settings
id: Pengaturan UI

en: Auto-detect language
id: Deteksi bahasa otomatis

en: Search index
id: Indeks pencarian

en: Source language
id: Sumber bahasa

en: Translation settings
id: Pengaturan terjemahan

en: Interface
id: Antarmuka

en: Warnings
id: Peringatan

en: Enable translation
id: Aktifkan terjemahan
