Voicely Conversational AI search (1.0.1) - en to ja translation catalogue (55 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Username
ja: ユーザー名

en: Actions
ja: アクション

en: Language
ja: 言語

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Download
ja: ダウンロード

en: Version
ja: バージョン

en: Search
ja: 検索

en: Scheme
ja: スキーマ

en: Password
ja: パスワード

en: Settings
ja: 設定

en: Save
ja: 保存

en: Text Color
ja: 文字色

en: View
ja: ビュー

en: Refresh
ja: リフレッシュ

en: Theme
ja: テーマ

en: User
ja: ユーザー

en: Configure
ja: 設定

en: Host
ja: ホスト

en: Custom
ja: カスタム

en: Filter
ja: フィルター

en: Location
ja: 場所

en: Field name
ja: フィールド名

en: Send
ja: 送信

en: Start
ja: 開始

en: End
ja: 終了

en: General Settings
ja: 基本設定

en: Background color
ja: 背景色

en: Text color
ja: テキストの色

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Default language
ja: デフォルトの言語

en: Georgia
ja: グルジア

en: Montserrat
ja: 英領モントセラト島

en: Port
ja: ポート

en: Stop
ja: 停止

en: Sources
ja: ソース

en: Clear
ja: クリアー

en: Features
ja: フィーチャー

en: Translation
ja: 翻訳

en: Search Index
ja: 検索インデックス

en: Server
ja: サーバー

en: Services
ja: サービス

en: Send message
ja: メッセージを送信

en: About
ja: アバウト

en: UI settings
ja: UI設定

en: Speed
ja: スピード

en: Auto-detect language
ja: 言語の自動判別

en: Search index
ja: 検索インデックス

en: Source language
ja: 元言語

en: Translation settings
ja: 翻訳の設定

en: Interface
ja: インターフェース

en: Warnings
ja: 警告

en: Enable translation
ja: 翻訳を有効化
