Voicely Conversational AI search (1.0.1) - en to kn translation catalogue (52 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Scheme
kn: ಸ್ಕೀಮ್

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Refresh
kn: ಪುನಶ್ಚೇತನಗೊಳಿಸು

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Host
kn: ಅತಿಥೇಯ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Model
kn: ಮಾದರಿ

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: Colors
kn: ಬಣ್ಣಗಳು

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: End
kn: ಕೊನೆ

en: now
kn: ಈಗ

en: General Settings
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ ಸಂಯೋಜನೆಗಳು

en: Background color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Text color
kn: ಪಠ್ಯ ಬಣ್ಣ

en: IP
kn: IP(ಐಪಿ)

en: Montserrat
kn: ಮೊಂಟ್ಸೆರಾಟ್

en: Port
kn: ಸಂಪರ್ಕ ಸ್ಥಾನ

en: Stop
kn: ನಿಲ್ಲಿಸು

en: to
kn: ಗೆ

en: Sources
kn: ಆಕರಗಳು

en: Clear
kn: ತೆರವುಗೊಳಿಸು

en: Font Family
kn: ಆಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ಪರಿವಾರ

en: Timeout
kn: ಕಾಲಾವಕಾಶ ಮುಗಿದಿದೆ

en: Translation
kn: ಅನುವಾದ

en: Server
kn: ಪರಿಚಾರಕ

en: Services
kn: ಸೇವೆಗಳು

en: Font family
kn: ಆಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ಪರಿವಾರ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Conversations
kn: ಸಂಭಾಷಣೆಗಳು

en: Speed
kn: ವೇಗ

en: Light
kn: ತಿಳಿಯಾದ

en: OpenSearch
kn: ಓಪನ್‌ಸರ್ಚ್

en: Conversation
kn: ಸಂಭಾಷಣೆ

en: Interface
kn: <b>ಸಂಪರ್ಕಸಾಧನ</b>

en: Warnings
kn: ಗೆಲುವುಗಳು
