Voicely Conversational AI search (1.0.1) - en to nl translation catalogue (66 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Actions
nl: Acties

en: Language
nl: Taal

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Download
nl: Downloaden

en: Version
nl: Versie

en: Search
nl: Zoeken

en: Scheme
nl: Schema

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Settings
nl: Instellingen

en: Save
nl: Opslaan

en: Text Color
nl: Tekstkleur

en: View
nl: Weergeven

en: File Size
nl: Bestandsgrootte

en: Refresh
nl: Verversen

en: Theme
nl: Thema

en: User
nl: Gebruiker

en: Configure
nl: Instellen

en: Custom
nl: Aangepast

en: Location
nl: Locatie

en: Field name
nl: Veldnaam

en: API Key
nl: API-sleutel

en: Model
nl: Model/type

en: Send
nl: Versturen

en: Colors
nl: Kleuren

en: Start
nl: Begin

en: End
nl: Einde

en: now
nl: nu

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Text color
nl: Tekstkleur

en: Default language
nl: Standaardtaal

en: Georgia
nl: Georgië

en: Port
nl: Poort

en: to
nl: naar

en: API key
nl: API-sleutel

en: Sources
nl: Bronnen

en: Clear
nl: Wissen

en: Font Family
nl: Font familie

en: Timeout
nl: Time-out

en: Translation
nl: Vertaling

en: Search Index
nl: Zoekindex

en: Services
nl: Diensten

en: Send message
nl: Bericht versturen

en: Font family
nl: Fontfamilie

en: About
nl: Over

en: Last updated:
nl: Laatst bijgewerkt:

en: UI settings
nl: Gebruikersinterface-instellingen

en: Speed
nl: Snelheid

en: Light
nl: Licht

en: Auto-detect language
nl: Auto-detecteer taal

en: Search index
nl: Zoekindex

en: Source language
nl: Brontaal

en: Translation settings
nl: Vertalinginstellingen

en: Warnings
nl: Waarschuwingen

en: API settings
nl: API-instellingen

en: Dark
nl: Donker

en: Header title
nl: Header-titel

en: ENABLED
nl: Ingeschakeld

en: DISABLED
nl: Uitgeschakeld

en: Enable translation
nl: Vertaling inschakelen

en: Target language
nl: Doeltaal

en: Accent color
nl: Accentkleur

en: Allowed origins
nl: Toegestane oorsprongen
