Voicely Conversational AI search (1.0.1) - en to uk translation catalogue (83 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Actions
uk: Дії

en: Language
uk: Мова

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Download
uk: Завантаження

en: Version
uk: Версія

en: Search
uk: Пошук

en: Scheme
uk: Схема

en: Password
uk: Пароль

en: Settings
uk: Налаштування

en: Save
uk: Зберегти

en: Text Color
uk: Колір тексту

en: View
uk: Перегляд

en: URL
uk: URL-адреса

en: File Size
uk: Розмір файла

en: Refresh
uk: Оновити

en: Theme
uk: Тема

en: User
uk: Користувач

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Host
uk: Хост

en: Custom
uk: Власний

en: Filter
uk: Фільтр

en: Location
uk: Місце розташування

en: Field name
uk: Назва поля

en: API Key
uk: Ключ API

en: Model
uk: Модель

en: Send
uk: Надіслати

en: Colors
uk: Кольори

en: Start
uk: Початок

en: End
uk: Кінець

en: now
uk: зараз

en: General Settings
uk: Загальні налаштування

en: Background color
uk: Колір тла

en: Text color
uk: Колір тексту

en: Provider
uk: Постачальник

en: Default language
uk: Базова мова

en: Georgia
uk: Грузія

en: Montserrat
uk: Монтсеррат

en: Port
uk: Порт

en: Stop
uk: Зупинити

en: to
uk: до

en: API key
uk: Ключ API

en: Sources
uk: Джерела

en: Clear
uk: Очистка

en: Features
uk: Властивості

en: Font Family
uk: Гарнітура шрифту

en: Timeout
uk: Час очікування

en: Translation
uk: Переклад

en: Search Index
uk: Пошуковий індекс

en: Server
uk: Сервер

en: Services
uk: Служби

en: Send message
uk: Надіслати повідомлення

en: Font family
uk: Гарнітура

en: About
uk: Про модуль

en: Last updated:
uk: Востаннє оновлено:

en: Conversations
uk: Бесіди

en: UI settings
uk: Налаштування інтерфейсу користувача

en: Clear filters
uk: Очистити фільтри

en: Speed
uk: Швидкість

en: Light
uk: Світла

en: Auto-detect language
uk: Автовизначення мови

en: Search index
uk: Пошуковий індекс

en: Source language
uk: Вихідна мова

en: Conversation
uk: Бесіда

en: Translation settings
uk: Параметри перекладу

en: Interface
uk: Інтерфейс

en: Warnings
uk: Попередження

en: API settings
uk: Налаштування API

en: Assistant
uk: Помічник

en: Date Range
uk: Діапазон дат

en: Dark
uk: Темний

en: Model Name
uk: Назва моделі

en: Header title
uk: Заголовок верхнього колонтитула

en: DISABLED
uk: ВИМКНЕНО

en: Device
uk: Пристрій

en: Google API key
uk: Ключ Google API

en: Enable translation
uk: Увімкнути переклад

en: Default Language
uk: Базова мова

en: documents
uk: документи

en: Placeholder text
uk: Текст заповнювача
