Voicely Conversational AI search (1.0.1) - en to fa translation catalogue (54 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Username
fa: نام کاربری

en: Actions
fa: عملکردها

en: Language
fa: زبان

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Download
fa: دانلود

en: Version
fa: نسخه

en: Search
fa: جستجو

en: Scheme
fa: شماتیک

en: Password
fa: گذرواژه

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: File Size
fa: اندازه فایل

en: Refresh
fa: تازه‌سازی

en: Theme
fa: پوسته

en: User
fa: کاربر

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Host
fa: میزبان

en: Custom
fa: سفارشی

en: Filter
fa: فیلتر

en: Location
fa: مکان

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Model
fa: مدل

en: Send
fa: ارسال

en: Colors
fa: رنگ‌ها

en: Start
fa: شروع

en: End
fa: پایان

en: General Settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Default language
fa: زبان پیش‌فرض

en: Georgia
fa: گرجستان

en: Montserrat
fa: مونتسرات

en: Port
fa: درگاه

en: Sources
fa: منابع

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Translation
fa: ترجمه

en: Send message
fa: ارسال پیام

en: About
fa: درباره

en: Conversations
fa: مکالمات

en: Speed
fa: سرعت

en: Light
fa: روشن

en: Auto-detect language
fa: تشخیص خودکار زبان

en: Search index
fa: شاخص جستجو

en: Translation settings
fa: تنظیمات ترجمه

en: Interface
fa: رابط

en: Warnings
fa: هشدارها

en: Dark
fa: تاریک
