Voicely Conversational AI search (1.0.1) - en to hi translation catalogue (45 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Language
hi: भाषा

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Download
hi: डाउनलोड

en: Version
hi: संस्करण

en: Search
hi: खोज

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Text Color
hi: अक्षरों का रंग

en: View
hi: देखें

en: URL
hi: यूआरएल

en: Refresh
hi: रिफ्रेश .

en: Theme
hi: थीम

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Host
hi: होस्ट

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Location
hi: स्थान

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Send
hi: भेजें

en: Colors
hi: रंग

en: Start
hi: शुरू

en: End
hi: समाप्त

en: General Settings
hi: सामान्य सेटिंग्स

en: Background color
hi: पृष्ठभूमि का रंग

en: Text color
hi: पाठ रंग

en: Provider
hi: प्रदाता

en: IP
hi: अंतरजाल संलेख

en: Default language
hi: स्वतः भाषा

en: Georgia
hi: जॉर्जिया

en: Montserrat
hi: मोंटसेराट

en: Port
hi: पोर्ट

en: Sources
hi: स्रोत

en: Clear
hi: साफ़ करें

en: Translation
hi: अनुवाद

en: About
hi: के बारे में

en: Search index
hi: खोज अनुक्रमणिका

en: Translation settings
hi: अनुवाद सेटिंग

en: Interface
hi: इंटरफ़ेस
