Voicely Conversational AI search (1.0.1) - en to it translation catalogue (51 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Username
it: Nome utente

en: Actions
it: Azioni

en: Language
it: Lingua

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Download
it: Scarica

en: Version
it: Versione

en: Search
it: Cerca

en: Settings
it: Impostazioni

en: Save
it: Salva

en: Text Color
it: Colore del testo

en: View
it: Visualizza

en: Refresh
it: Aggiorna

en: Theme
it: Tema

en: User
it: Utente

en: Configure
it: Configura

en: Custom
it: Personalizzato

en: Filter
it: Filtra

en: Location
it: Posizione

en: Field name
it: Nome del campo

en: Model
it: Modello

en: Send
it: Invia

en: Start
it: Inizio

en: End
it: Fine

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Text color
it: Colore del testo

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Default language
it: Lingua predefinita

en: Port
it: Porta

en: Sources
it: Sorgenti

en: Clear
it: Cancella

en: Features
it: Funzionalità

en: Translation
it: Traduzione

en: Search Index
it: Indice ricerca

en: Send message
it: Invia messaggio

en: About
it: Informazioni

en: UI settings
it: Impostazioni interfaccia utente

en: Speed
it: Velocità

en: Light
it: Chiaro

en: Auto-detect language
it: Rilevamento automatico della lingua

en: Search index
it: Indice di ricerca

en: Source language
it: Lingua di origine

en: Translation settings
it: Impostazioni di traduzione

en: Interface
it: Interfaccia

en: Warnings
it: Notifiche

en: Date Range
it: Intervallo di date

en: Dark
it: Scuro

en: Enable translation
it: Attiva traduzione
