Voicely Conversational AI search (1.0.1) - en to pt translation catalogue (38 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Actions
pt: Ações

en: Language
pt: Idioma

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Download
pt: Descarregar

en: Version
pt: Versão

en: Search
pt: Pesquisar

en: Password
pt: Senha

en: Settings
pt: Definições

en: Save
pt: Guardar

en: View
pt: Mostrar

en: Refresh
pt: Atualizar

en: Theme
pt: Tema

en: User
pt: Utilizador

en: Configure
pt: Configurar

en: Host
pt: Servidor

en: Custom
pt: Personalizado

en: Filter
pt: Filtro

en: Location
pt: Localização

en: Field name
pt: Nome do campo

en: General Settings
pt: Definições Gerais

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Text color
pt: Cor do texto

en: Provider
pt: Fornecedor

en: Default language
pt: Idioma predefinido

en: Georgia
pt: Geórgia

en: Montserrat
pt: Monserrate

en: Port
pt: Porta

en: Sources
pt: Fontes

en: Translation
pt: Tradução

en: Send message
pt: Enviar mensagem

en: About
pt: Sobre

en: Search index
pt: Índice de pesquisa

en: Source language
pt: Idioma fonte

en: Translation settings
pt: Definições de tradução
