Voicely Conversational AI search (1.0.1) - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Language
ro: Limba

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Download
ro: Descarcă

en: Version
ro: Versiune

en: Search
ro: Căutare

en: Password
ro: Parolă

en: Settings
ro: Setări

en: Save
ro: Salvare

en: View
ro: Afișează

en: File Size
ro: Dimensiune fișier

en: Refresh
ro: Reîncarcă

en: Theme
ro: Temă

en: User
ro: Utilizator

en: Configure
ro: Configurează

en: Host
ro: Gazdă

en: Custom
ro: Personalizat

en: Filter
ro: Filtru

en: Location
ro: Locația

en: Field name
ro: Nume câmp

en: API Key
ro: Cheie API

en: Send
ro: Trimite

en: End
ro: Sfârşit

en: General Settings
ro: Setări generale

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Text color
ro: Culoare text

en: Provider
ro: Furnizor

en: Default language
ro: Limbă implicită

en: API key
ro: Cheia API

en: Sources
ro: Surse

en: Clear
ro: Elimină

en: Features
ro: Caracteristici

en: Font Family
ro: Familie font

en: Translation
ro: Traducere

en: Services
ro: Servicii

en: Send message
ro: Trimiteți mesaj

en: About
ro: Despre

en: UI settings
ro: Setări UI

en: Search index
ro: Index căutare

en: Source language
ro: Limbă sursă

en: Translation settings
ro: Configurație traducere

en: Interface
ro: Interfață

en: Warnings
ro: Avertizări

en: Enable translation
ro: Activare traducere

en: Default Language
ro: Limba implicită
