Voicely Conversational AI search (1.0.1) - en to ru translation catalogue (76 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Actions
ru: Действия

en: Language
ru: Язык

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Download
ru: Скачать

en: Version
ru: Версия

en: Search
ru: Поиск

en: Scheme
ru: Схема

en: Password
ru: Пароль

en: Settings
ru: Настройки

en: Save
ru: Сохранить

en: Text Color
ru: Цвет текста

en: View
ru: Просмотр

en: File Size
ru: Размер файла

en: Refresh
ru: Обновить

en: Theme
ru: Тема

en: User
ru: Пользователь

en: Configure
ru: Настроить

en: Host
ru: Хост

en: Custom
ru: Собственная

en: Filter
ru: Фильтр

en: Location
ru: Место

en: Field name
ru: Имя поля

en: API Key
ru: Ключ API

en: Model
ru: Модель

en: Send
ru: Отправить

en: Colors
ru: Цвета

en: Start
ru: Начало

en: End
ru: Конец

en: now
ru: сейчас

en: General Settings
ru: Основные параметры

en: Background color
ru: Цвет фона

en: Text color
ru: Цвет текста

en: Provider
ru: Поставщик

en: Default language
ru: Язык по умолчанию

en: Georgia
ru: Грузия

en: Montserrat
ru: Монтсеррат

en: Port
ru: Порт

en: Stop
ru: Остановить

en: to
ru: до

en: API key
ru: API-ключ

en: Sources
ru: Источники

en: Clear
ru: Очистить

en: Features
ru: Особенности

en: Font Family
ru: Семейство шрифтов

en: Timeout
ru: Время ожидания

en: Translation
ru: Перевод

en: Search Index
ru: Поисковый индекс

en: Server
ru: Сервер

en: Services
ru: Службы

en: Send message
ru: Отправить сообщение

en: Font family
ru: Семейство шрифтов

en: About
ru: Информация

en: Last updated:
ru: Последнее обновление:

en: API Keys
ru: Ключи API

en: Conversations
ru: Разговоры

en: UI settings
ru: Настройки пользовательского интерфейса

en: Speed
ru: Скорость

en: Light
ru: Светлая

en: Auto-detect language
ru: Автоопределение языка

en: UI Settings
ru: Настройки интерфейса

en: Search index
ru: Поисковый индекс

en: Source language
ru: Исходный язык

en: Conversation
ru: Переписка

en: Translation settings
ru: Настройки переводов

en: Interface
ru: Интерфейс

en: Warnings
ru: Предупреждения

en: API settings
ru: Параметры API

en: Dark
ru: Темный

en: Header title
ru: Название в шапке

en: Enable translation
ru: Включить перевод

en: Default Language
ru: Язык по умолчанию

en: Placeholder text
ru: Текст заполнителя
