Voicely Conversational AI search (1.0.1) - en to tr translation catalogue (57 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Actions
tr: Eylemler

en: Language
tr: Dil

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Download
tr: İndir

en: Version
tr: Sürüm

en: Search
tr: Ara

en: Scheme
tr: Şema

en: Password
tr: Parola

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Save
tr: Kaydet

en: Text Color
tr: Metin Rengi

en: View
tr: Görüntüle

en: Refresh
tr: Yenile

en: Theme
tr: Tema

en: User
tr: Kullanıcı

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Host
tr: Sunucu

en: Custom
tr: Özel

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Location
tr: Konum

en: Field name
tr: Alan adı

en: Send
tr: Gönder

en: Colors
tr: Renkler

en: Start
tr: Başlangıç

en: End
tr: Bitiş

en: now
tr: şimdi

en: General Settings
tr: Genel ayarlar

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Text color
tr: Yazı rengi

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Default language
tr: Varsayılan dil

en: Georgia
tr: Gürcistan

en: Sources
tr: Kaynaklar

en: Clear
tr: Temizle

en: Features
tr: Özellikler

en: Timeout
tr: Zaman aşımı

en: Translation
tr: Çeviri

en: Search Index
tr: Arama Dizini

en: Services
tr: Hizmetler (Services)

en: Send message
tr: İletiyi gönder

en: About
tr: Hakkında

en: API Keys
tr: API anahtarları

en: UI settings
tr: UI ayarları

en: Clear filters
tr: Filtreleri temizle

en: Auto-detect language
tr: Dili otomatik algıla

en: Search index
tr: Dizinde ara

en: Source language
tr: Kaynak dil

en: Conversation
tr: Görüşme

en: Translation settings
tr: Çeviri ayarları

en: Interface
tr: Arayüz

en: Warnings
tr: Uyarılar

en: Date Range
tr: Tarih Aralığı

en: Enable translation
tr: Çeviriyi etkinleştir
