VOTE! (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Question
hi: सवाल

en: Vote
hi: मतदान करें

en: Display options
hi: प्रदर्शन विकल्प

en: Method
hi: तरीका

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Detailed
hi: सविस्तार

en: Buttons
hi: बटन

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: Machine name
hi: मशीन नाम
