Voting Rules D8 (8.x-1.1) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Value
fr: Valeur

en: Tag
fr: Étiquette

en: User
fr: Utilisateur

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Node
fr: Nœud

en: Comment
fr: Commentaire

en: Vote
fr: Voter

en: Operator
fr: Opérateur

en: Function
fr: Fonction

en: equals
fr: égale

en: Entity
fr: Entité

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Value type
fr: Type de valeur

en: Vote results
fr: Résultats du vote

en: The unique ID of the user account.
fr: L'identifiant unique (ID) du compte d'utilisateur.

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: The comparison operator.
fr: L'opérateur de comparaison.

en: Data value
fr: Valeur de la donnée

en: The value to compare the data with.
fr: La valeur à comparer avec la donnée.

en: is lower than
fr: est inférieur à

en: is greather than
fr: est plus grand que

en: The user ID.
fr: L'identifiant (ID) de l'utilisateur.
