Voting Rules D8 (8.x-1.1) - en to ku translation catalogue (10 entries)

en: Value
ku: نرخ

en: Tag
ku: تاگ

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: User ID
ku: ID ی بەکارهێنەر

en: Node
ku: گرێ

en: Comment
ku: بۆچوون

en: Vote
ku: ده‌نگدان

en: Function
ku: فرمان

en: The unique ID of the user account.
ku: ID ی بێهاوتای هەژماری بەکارهێنەر
