Voting Rules D8 (8.x-1.1) - en to ru translation catalogue (26 entries)

en: Value
ru: Значение

en: Tag
ru: Тег

en: Date
ru: Дата

en: User
ru: Пользователь

en: User ID
ru: ID Пользователя

en: Node
ru: Материал

en: Comment
ru: Комментарий

en: Vote
ru: Голосовать

en: Voting API
ru: API Оценки

en: Operator
ru: Оператор

en: Function
ru: Функция

en: Rules
ru: Правила

en: equals
ru: равно

en: Entity
ru: Сущность

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Value type
ru: Тип значения

en: Vote results
ru: Результаты голосования

en: Cache ID
ru: ID кэша

en: The unique ID of the user account.
ru: Уникальный номер учётной записи

en: Entity ID
ru: Идентификатор сущности

en: The comparison operator.
ru: Оператор сравнения.

en: Data value
ru: Значение данных

en: The value to compare the data with.
ru: Значение для сравнения данных.

en: is lower than
ru: меньше чем

en: is greather than
ru: больше чем

en: The user ID.
ru: ID пользователя.
