Voting Rules D8 (8.x-1.3) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Value
fa: مقدار

en: Tag
fa: برچسب

en: Date
fa: تاریخ

en: User
fa: کاربر

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Node
fa: محتوا

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Vote
fa: رای

en: Operator
fa: عملگر

en: Function
fa: تابع

en: Rules
fa: قوانین

en: equals
fa: برابر

en: Entity
fa: عنصر

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Value type
fa: نوع مقدار

en: The unique ID of the user account.
fa: ID منحصر به فرد حساب کاربری.

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر

en: The comparison operator.
fa: عملگر مقایسه

en: Data value
fa: مقدار داده

en: The value to compare the data with.
fa: مقداری که داده با آن مقایسه می‌شود.

en: is lower than
fa: کمتر است از
