Voting Rules D8 (8.x-1.3) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: Value
uk: Значення

en: Tag
uk: Теґ

en: Date
uk: Дата

en: User
uk: Користувач

en: User ID
uk: ID користувача

en: Node
uk: Матеріал

en: Comment
uk: Коментар

en: Vote
uk: Голосувати

en: Voting API
uk: API голосувань

en: Operator
uk: Оператор

en: Function
uk: Функція

en: Rules
uk: Правила

en: equals
uk: дорівнює

en: Entity
uk: Сутність

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Value type
uk: Тип значення

en: The unique ID of the user account.
uk: Унікальний ідентифікатор облікового запису користувача.

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: The comparison operator.
uk: Оператор порівняння.

en: Data value
uk: Значення даних

en: The value to compare the data with.
uk: Значення для порівняння данихю

en: is lower than
uk: менше, ніж

en: The user ID.
uk: ID користувача.
