Voting API (8.x-3.0-alpha4) - en to mg translation catalogue (5 entries)

en: Status
mg: Toetra

en: Delete
mg: Fafaina

en: Type
mg: Karazana

en: List
mg: Lisitra

en: Description
mg: Andinindininy
