Voting API (8.x-3.0-beta1) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: all
it: tutto

en: Tag
it: Etichetta

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: User ID
it: ID utente

en: Created
it: Creato

en: Vote
it: Vota

en: Average
it: Media

en: Count
it: Numero

en: Authored by
it: Creato da

en: Function
it: Funzione

en: Default value
it: Valore predefinito

en: About
it: Informazioni

en: Sum
it: Somma

en: Value type
it: Tipo di valore

en: Machine-readable name
it: Nome ad uso interno

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
it: Nome ad uso interno non valido. Inserisci un nome diverso da %invalid.

en: Entity ID
it: ID Entità
