Voting API (8.x-3.0-beta1) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Description
pt: Descrição

en: all
pt: todos

en: Tag
pt: Etiqueta

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: View
pt: Mostrar

en: Timestamp
pt: Registo data/hora

en: User ID
pt: ID de utilizador

en: Created
pt: Criado

en: Voting
pt: Votação

en: Vote
pt: Votar

en: Average
pt: Média

en: Count
pt: Contagem

en: Authored by
pt: Criado por

en: Function
pt: Função

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: Vote tallying
pt: Contagem de votos

en: Voting API settings
pt: Configurações da API de votação

en: About
pt: Sobre

en: Sum
pt: Soma

en: Value type
pt: Tipo de valor

en: Machine-readable name
pt: Nome de máquina

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
pt: Inválido o nome de máquina legível. Digite um nome diferente de %invalid.

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.
