Voting API (8.x-3.0-beta1) - en to ur translation catalogue (15 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Value
ur: قیمت

en: Type
ur: قِسم

en: List
ur: فہرست

en: Description
ur: وضاحت

en: Tag
ur: ٹیگ

en: Edit
ur: تدوین

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Timestamp
ur: ٹائمسٹیمپ

en: ID
ur: شناخت

en: Default value
ur: طے شدہ قدر
