Voting API (8.x-3.0-beta3) - en to tr translation catalogue (48 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: Tag
tr: Etiket

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Voting
tr: Oylama

en: Vote
tr: Oy ver

en: Average
tr: Ortalama

en: Count
tr: Sayaç

en: Voting API
tr: Oylama (Voting) API

en: Authored by
tr: Yazan

en: Desc
tr: Azalan

en: General
tr: Genel

en: Votes
tr: Oylar

en: Function
tr: İşlev

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Apply
tr: Uygula

en: Usage
tr: Kullanım

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: About
tr: Hakkında

en: Uses
tr: Kullanım

en: Sum
tr: Toplam

en: Value type
tr: Değer türü

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Machine-readable name
tr: Makine tarafından okunabilir ad

en: Vote count
tr: Oy sayısı

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Vote results
tr: Oylama sonuçları

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
tr: Geçersiz makina ismi. %invalid dışında bir isim giriniz.

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Asc
tr: Artan

en: Administer Voting API
tr: Voting API yönetimi

en: Master
tr: Ana (master)
