Voting API (8.x-3.0-beta5) - en to fa translation catalogue (44 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: فهرست

en: Description
fa: توضیحات

en: Tag
fa: برچسب

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: ID
fa: شناسه

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Created
fa: ایجاد شده

en: All
fa: همه

en: Vote
fa: رای

en: Average
fa: میانگین

en: Count
fa: شمارش

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Id
fa: شناسه

en: Desc
fa: نزولی

en: General
fa: عمومی

en: vote
fa: رای دادن

en: Votes
fa: آراء

en: Function
fa: تابع

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Apply
fa: تایید

en: Usage
fa: کاربرد

en: Offset
fa: جابجایی

en: About
fa: درباره

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Sum
fa: مجموع

en: Value type
fa: نوع مقدار

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: Vote count
fa: شمارش آرا

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
