Voting API (8.x-3.0-beta5) - en to jv translation catalogue (29 entries)

en: Delete
jv: Busak

en: Value
jv: Biji

en: Type
jv: Tipe

en: List
jv: Daftar

en: Description
jv: Katrangan

en: Tag
jv: Tautan

en: Edit
jv: Sunting

en: Reset
jv: Baléknā

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: View
jv: Tampilan

en: User ID
jv: ID panganggo

en: Created
jv: Digawé

en: All
jv: Kabèh

en: Vote
jv: Pilih

en: Average
jv: Rerata

en: Count
jv: Jumlah

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: General
jv: Umum

en: Function
jv: Fungsi

en: Default value
jv: Biji gawan

en: About
jv: Ngenani

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Machine-readable name
jv: Jeneng gampangé-mesin

en: Vote count
jv: Jumlah pilihan

en: Entity ID
jv: ID Entiti

en: Asc
jv: Urut Maju
