Voting API (8.x-3.0-beta5) - en to sv translation catalogue (57 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Value
sv: Värde

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Description
sv: Beskrivning

en: Tag
sv: Etikett

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: View
sv: Visa

en: Timestamp
sv: Tidsstämpel

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Voting
sv: Röstning

en: Vote
sv: Rösta

en: Average
sv: Genomsnitt

en: Count
sv: Antal

en: Authored by
sv: Författad av

en: Desc
sv: Fallande

en: General
sv: Allmän

en: vote
sv: rösta

en: Votes
sv: Röster

en: Function
sv: Funktion

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Voter
sv: Röstare

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: votes
sv: röster

en: Apply
sv: Applicera

en: Vote tallying
sv: Ihopräkning av röster

en: On high-traffic sites, administrators can use this setting to postpone the calculation of vote results.
sv: På högtrafikerade sidor kan administratörerna använda denna inställningen för att skjuta på kalkyleringen av röstresultat.

en: Tally results whenever a vote is cast
sv: Räkna ihop resultat när rösten läggs

en: Tally results at cron-time
sv: Räkna ihop resultat vid schemalagda aktiviteter

en: Usage
sv: Användning

en: Offset
sv: Kompensera

en: About
sv: Om

en: Uses
sv: Använder

en: Sum
sv: Summa

en: Value type
sv: Typ av värde

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Machine-readable name
sv: Maskinläsbart namn

en: Vote count
sv: Antal röster

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Anonymous vote rollover
sv: Anonym röstupprepning

en: The amount of time that must pass before two anonymous votes from the same computer are considered unique. Setting this to 'never' will eliminate most double-voting, but will make it impossible for multiple anonymous on the same computer (like internet cafe customers) from casting votes.
sv: Den tid som måste passera innan två anonyma röster från samma dator behandlas som unika. Att sätta detta till "aldrig" eliminerar de flesta dubbelrösterna, men kommer göra det omöjligt för flera anonyma på samma dator (som på internetcaféer) att lägga röster.

en: Do not tally results automatically: I am using a module that manages its own vote results.
sv: Räkna inte ihop resultat automatiskt: Jag använder en modul som hanterar egna röstresultat.

en: Normal vote
sv: Vanlig röst

en: The default tag for votes on content. If multiple votes with different tags are being cast on a piece of content, consider casting a "summary" vote with this tag as well.
sv: Förvald etikett för röster på innehåll. Överväg att lägga till "totalt antal" röster med denna etikett om flera röster med olika etiketter är lagda på ett givet innehåll.

en: Vote results
sv: Röstresultat

en: Entity ID
sv: ID-nummer för objekt

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.
