Voting API Reaction (8.x-1.13) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Submit
fr: Soumettre

en: Closed
fr: Fermé

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Weight
fr: Poids

en: Default
fr: Par défaut

en: Open
fr: Ouvert

en: Never
fr: Jamais

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Hidden
fr: Caché

en: Show
fr: Afficher

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Hide
fr: Masquer

en: Upload a new image
fr: Transférer une nouvelle image

en: Anonymous vote rollover
fr: Vote anonyme multiple

en: The amount of time that must pass before two anonymous votes from the same computer are considered unique. Setting this to 'never' will eliminate most double-voting, but will make it impossible for multiple anonymous on the same computer (like internet cafe customers) from casting votes.
fr: Durée à partir de laquelle deux votes anonymes effectués depuis un même ordinateur sont pris en compte séparément. Sélectionnez "Jamais" afin d'éliminer la plupart des cas de votes en doublon d'une même personne. Cependant, plusieurs anonymes ne pourront alors pas voter depuis un même ordinateur (par exemple les clients d'un cyber café).

en: Reactions
fr: Réactions

en: Detection method
fr: Méthode de détection

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: HTML element
fr: Élément HTML

en: Icon type
fr: Type d'icône

en: @title settings
fr: Paramètres de @title
