Voting API Reaction (8.x-1.2) - en to nl translation catalogue (23 entries)

en: Submit
nl: Indienen

en: Closed
nl: Gesloten

en: yes
nl: ja

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Default
nl: Standaard

en: Icon
nl: Pictogram

en: Upload
nl: Uploaden

en: no
nl: nee

en: Voting
nl: Stemmen

en: Never
nl: Nooit

en: Field name
nl: Veldnaam

en: Current
nl: Huidige

en: Desc
nl: Aflopend

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Replace
nl: Vervangen

en: Anonymous vote rollover
nl: Anonieme stem-rollover

en: The amount of time that must pass before two anonymous votes from the same computer are considered unique. Setting this to 'never' will eliminate most double-voting, but will make it impossible for multiple anonymous on the same computer (like internet cafe customers) from casting votes.
nl: De tijd die moet verstrijken voordat twee anonieme stemmen van dezelfde computer als uniek worden beschouwd. Dit op 'nooit' instellen zal de meeste dubbele stemmen elimineren, maar zal meerdere anonieme stemmen op dezelfde computer (bijvoorbeeld in een internetcafé) niet toestaan.

en: Reactions
nl: Reacties

en: No sorting
nl: Niet sorteren

en: Asc
nl: Oplopend

en: Reaction
nl: Reactie

en: @title settings
nl: Instellingen voor @title
