Voting API Reaction (8.x-1.13) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Submit
id: Kirim

en: Closed
id: Ditutup

en: Weight
id: Bobot

en: Default
id: Bawaan

en: Open
id: Buka

en: Never
id: Tidak pernah

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Show
id: Tampilkan

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Hide
id: Sembunyikan

en: Detection method
id: Metode pendeteksian

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: HTML element
id: Elemen HTML
