Votingapi Widgets (8.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Closed
it: Chiuso

en: yes
it: sì

en: Default
it: Predefinito

en: Open
it: Aperto

en: never
it: mai

en: Field name
it: Nome del campo

en: Average
it: Media

en: Count
it: Numero

en: Votes
it: Voti

en: About
it: Informazioni

en: average
it: media

en: Poor
it: Scarso

en: Styles
it: Stili
