Virtual Patient (1.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (29 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Author
ar: المؤلف

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Edit
ar: تحرير

en: Image
ar: الصورة

en: Parent
ar: الأب

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: View
ar: عرض

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Paths
ar: مسارات

en: User
ar: المستخدم

en: Options
ar: الخيارات

en: Created
ar: الإنشاء

en: Score
ar: الدرجة

en: Published
ar: منشور

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Changed
ar: تم التغير

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Subtitle
ar: عنوان ثان

en: Preview image
ar: معاينة الصورة
