Virtual Patient (1.0.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (25 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Content
cy: Cynnwys

en: Author
cy: Awdur

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: Image
cy: Delwedd

en: Parent
cy: Rhiant

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Save
cy: Cadw

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Paths
cy: Llwybrau

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Options
cy: Dewisiadau

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Score
cy: Sgôr

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Root
cy: Gwreiddyn

en: Subtitle
cy: Is-deitl
