Virtual Patient (1.0.0-alpha1) - en to et translation catalogue (31 entries)

en: Title
et: Pealkiri

en: Status
et: Olek

en: Delete
et: Kustuta

en: Content
et: Sisu

en: Author
et: Autor

en: Actions
et: Toimingud

en: Description
et: Kirjeldus

en: Disabled
et: Keelatud

en: Enabled
et: Lubatud

en: Edit
et: Muuda

en: Image
et: Pilt

en: Parent
et: Vanem

en: Settings
et: Seaded

en: Label
et: Nimetus

en: Save
et: Salvesta

en: View
et: Kuva

en: Updated
et: Uuendatud

en: Paths
et: Asukohad

en: User
et: Kasutaja

en: Options
et: Valikud

en: Created
et: Loodud

en: Score
et: Tulemus

en: Published
et: Avaldatud

en: Authored on
et: Loomise kuupäev

en: Root
et: Juur

en: Changed
et: Muudetud

en: Unpublished
et: Avaldamata

en: Subtitle
et: Alapealkiri

en: Preview image
et: Pildi eelvaade

en: Add translation
et: Lisa tõlge

en: Published status
et: Avaldamise staatus
