Virtual Patient (1.0.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (33 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Content
fi: Sisältö

en: Author
fi: Tekijä

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Description
fi: Kuvaus

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Image
fi: Kuva

en: Parent
fi: Isäntä

en: Settings
fi: Asetukset

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: View
fi: Näytä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Paths
fi: Polut

en: User
fi: Käyttäjä

en: Options
fi: Valinnat

en: Created
fi: Luotu

en: Score
fi: Tulos

en: Published
fi: Julkaistu

en: Example
fi: Esimerkki

en: Authored on
fi: Luotu

en: Root
fi: Päätaso

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Subtitle
fi: Alaotsikko

en: Preview image
fi: Esikatselukuva

en: Create new
fi: Luo uusi

en: Add translation
fi: Lisää käännös

en: Published status
fi: Julkaisutila
