Virtual Patient (1.0.0-alpha1) - en to fil translation catalogue (18 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Content
fil: Nilalaman

en: Author
fil: May akda

en: Actions
fil: Mga gawain

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: Save
fil: Pangalagaan

en: View
fil: Tingnan

en: Updated
fil: Nabago

en: Created
fil: Inilikha

en: Published
fil: Inilathala

en: Subtitle
fil: Pamagat

en: Add translation
fil: Magdagdag ng pagsasaling-wika
