Virtual Patient (1.0.0-alpha1) - en to gu translation catalogue (21 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Author
gu: લેખક

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Parent
gu: પિતૃ

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: View
gu: જુઓ

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Options
gu: વિકલ્પો

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Unpublished
gu: અપ્રકાશિત
