Virtual Patient (1.0.0-alpha1) - en to ht translation catalogue (9 entries)

en: Status
ht: Eta

en: Author
ht: Otè

en: Description
ht: Deskripsyon

en: Enabled
ht: Aktif

en: Image
ht: Imaj

en: Save
ht: Anrejistre

en: Updated
ht: A jou

en: User
ht: Itilizatè

en: Changed
ht: Chanje
