Virtual Patient (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Author
id: Penulis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Image
id: Gambar

en: Parent
id: Induk

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: User
id: Pengguna

en: Options
id: Opsi

en: Created
id: Dibuat

en: Score
id: Skor

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Example
id: Contoh

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Root
id: Akar utama

en: Changed
id: Berubah

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Subtitle
id: Subjudul

en: Preview image
id: Gambar pratinjau

en: Published status
id: Status diterbitkan
