Virtual Patient (1.0.0-alpha1) - en to is translation catalogue (24 entries)

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: Author
is: Höfundur

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Edit
is: Breyta

en: Image
is: Mynd

en: Parent
is: Foreldri

en: Settings
is: Stillingar

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: View
is: Skoða

en: Updated
is: Uppfært

en: ID
is: Kenni

en: Paths
is: Slóðir

en: User
is: Notandi

en: Options
is: Möguleikar

en: Created
is: Stofnað

en: Published
is: Birt

en: Unpublished
is: Ekki birt
