Virtual Patient (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (33 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Author
ja: 投稿者

en: Actions
ja: アクション

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Image
ja: 画像

en: Parent
ja: 親

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: Paths
ja: パス

en: User
ja: ユーザー

en: Options
ja: オプション

en: Created
ja: 作成

en: Score
ja: 得点

en: Published
ja: 掲載

en: Example
ja: 例

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Root
ja: ルート

en: Changed
ja: 変更済

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Subtitle
ja: 見出し2

en: Preview image
ja: 画像をプレビュー

en: Create new
ja: 新規作成

en: Add translation
ja: 翻訳を追加

en: Published status
ja: 掲載ステータス
