Virtual Patient (1.0.0-alpha1) - en to lt translation catalogue (28 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Content
lt: Turinys

en: Author
lt: Autorius

en: Actions
lt: Veiksmai

en: Description
lt: Aprašymas

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Image
lt: Nuotrauka

en: Parent
lt: Tėvinis

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Label
lt: Etiketė

en: Save
lt: Saugoti

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Updated
lt: Atnaujinta

en: Paths
lt: Keliai

en: User
lt: Narys

en: Options
lt: Nustatymai

en: Created
lt: Sukurta

en: Published
lt: Paskelbtas

en: Example
lt: Pavyzdys

en: Authored on
lt: Sukūrimo data

en: Changed
lt: Pakeista

en: Unpublished
lt: Nepaskelbtas

en: Subtitle
lt: Paantraštė

en: Published status
lt: Paskelbta statusas
