Virtual Patient (1.0.0-alpha1) - en to mn translation catalogue (22 entries)

en: Title
mn: Гарчиг

en: Status
mn: Төлөв

en: Delete
mn: Устгах

en: Content
mn: Агуулга

en: Author
mn: Зохиогч

en: Actions
mn: Үйлдлүүд

en: Description
mn: Тайлбар

en: Disabled
mn: Идэвхгүй

en: Enabled
mn: Боломжтой

en: Edit
mn: Засварлах

en: Image
mn: Зураг

en: Parent
mn: Эх

en: Settings
mn: Тохиргоо

en: Save
mn: Хадгалах

en: View
mn: Харах

en: Paths
mn: Замууд

en: User
mn: Хэрэглэгч

en: Options
mn: Сонголтууд

en: Created
mn: Үүссэн

en: Published
mn: Хэвлэгдсэн

en: Authored on
mn: Зохиосон огноо

en: Subtitle
mn: Дэд гарчиг
