Virtual Patient (1.0.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (32 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Content
sv: Innehåll

en: Author
sv: Författare

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Description
sv: Beskrivning

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Edit
sv: Redigera

en: Image
sv: Bild

en: Parent
sv: Ovanliggande

en: Settings
sv: Inställningar

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: View
sv: Visa

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Paths
sv: Sökvägar

en: User
sv: Användare

en: Options
sv: Alternativ

en: Created
sv: Skapad

en: Score
sv: Poäng

en: Published
sv: Publicerad

en: Example
sv: Exempel

en: Authored on
sv: Författad

en: Root
sv: Rot

en: Changed
sv: Ändrad

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Subtitle
sv: Underrubrik

en: Preview image
sv: Förhandsgranska bilden

en: Create new
sv: Skapa ny

en: Add translation
sv: Lägg till översättning

en: Published status
sv: Status för publicering
