Virtual Patient (1.0.0-alpha1) - en to te translation catalogue (20 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Content
te: సారము

en: Author
te: రచయిత

en: Actions
te: చర్యలు

en: Description
te: వివరణ

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Edit
te: మార్చు

en: Image
te: బొమ్మ

en: Settings
te: అమరికలు

en: Label
te: లేబుల్

en: Save
te: భద్రపరచు

en: View
te: చూడు

en: User
te: వాడుకరి

en: Options
te: ఎంపికలు

en: Created
te: సృష్టితం

en: Unpublished
te: ప్రచురింపబడనివి

en: Subtitle
te: ఉపశీర్షిక
