Virtual Patient (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (33 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Author
tr: Yazar

en: Actions
tr: Eylemler

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Image
tr: Resim

en: Parent
tr: Üst öge

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Paths
tr: Yollar

en: User
tr: Kullanıcı

en: Options
tr: Seçenekler

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Score
tr: Puan

en: Published
tr: Yayında

en: Example
tr: Örnek

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Root
tr: Kök

en: Changed
tr: Değişti

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Subtitle
tr: Alt başlık

en: Preview image
tr: Görseli önizle

en: Create new
tr: Yeni oluştur

en: Add translation
tr: Çeviri ekle

en: Published status
tr: Yayın durumu
